خلاصه مذاکرات جلسه علنی

 

 مورخ 7/7/98 (نوبت صبح و عصر)

با موافقت نمایندگان؛

شورای عالی ورزش و تربیت بدنی تشکیل می‌شود

نمایندگان مجلس با تشکیل شورای عالی ورزش و تربیت بدنی موافقت و وظایف و ترکیب آن را مشخص کردند.

 

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان با ماده (5) با 166 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع  234 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این ماده آمده است: شورای عالی ورزش و تربیت بدنی جهت تسهیل در تحقق اهداف و وظایف مندرج در این قانون تشکیل می‌شود.

الف- وظایف:

1- اتخاذ سیاست‌های اجرایی توسعه تربیت بدنی و ورزش کشور

2- بررسی و تصویب برنامه‌های بلندمدت، راهبردی، اجرایی و نظارتی حوزه تربیت بدنی و ورزش متناسب با سند آمایش سرزمینی کشور

3- تقسیم و تسهیم کار ملی و هماهنگ سازی فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش کشور و نظارت بر حسن اجرای آن و رفع چالش‌ها و موانع توسعه ورزش بین دستگاه‌های اجرایی مرتبط با ورزش

ب- ترکیب:

1- رئیس جمهور یا معاون رئیس جمهور (رئیس شورا)

2- وزیر ورزش و جوانان (دبیر شورا)

3- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

4- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

5- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

6- وزیر آموزش و پرورش

7- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

8- وزیر کشور

9- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

10- رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

11- رئیس شورای عالی استان‌ها

12- رئیس سازمان بسیج مستضعفین

13- رئیس کمیته ملی المپیک

14- رئیس کمیته ملی پاراالمپیک

15- دو نفر از روسای فدراسیون‌های ورزشی به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و به حکم رئیس جمهور

16- یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و با رأی مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو ناظر

17- دو نفر از صاحبنظران با تجربه ورزشی (یک نفر از بانوان) به پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و با  حکم رئیس جمهور

تبصره 1 – وزرا و روسای دستگاه‌های دیگر حسب مورد با دعوت دبیر شورا و با حق رأی در جلسات شورا حضور می‌یابند.

تبصره 2- مصوبات پس از ابلاغ رئیس جمهور یا معاون اول رئیس جمهور لازم‌الاجرا است.

تبصره 3- در سطح استان شورای تربیت بدنی و ورزش استان به ریاست استاندار با ترکیب متناظر اعضای شورای عالی تربیت بدنی و ورزش کشور تشکیل می‌شود. دبیر این شورا مدیرکل ورزش و جوانان استان است. دستور‌العمل نحوه تشکیل شورای استان توسط وزارت تهیه و ابلاغ می‌شود.

تبصره 4- دبیر شورای عالی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی تربیت بدنی و ورزش کشور در وزارت مستقر خواهد بود و مسئولیت پیگیری و تشکیل جلسات را برعهده خواهد داشت. دستور‌العمل نحوه تشکیل و اداره جلسات توسط وزارت تهیه و به تصویب شورای یاد شده می‌رسد.

تبصره 5- عضویت اعضا قائم به فرد است./

 

آقای عابدی در نطق میان دستور:

دلیل مقاومت دولت در برابر افزایش میزان یارانه نقدی مشخص نیست

نماینده مردم اصفهان در مجلس، گفت: نمی‌دانم چرا دولت برای افزایش یارانه ۴۵ هزار تومانی از طریق افزایش قیمت حامل‌های انرژی مصرف کنندگان پر مصرف با استفاده از ظرفیت قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مقاومت می‌کند.

آقای حیدرعلی عابدی در نطق میان دستور خود در نشست امروز صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام هفته دفاع مقدس، گفت: از دولت تدبیر و امید که با تلاش‌های شبانه روزی علی‌رغم تمامی انتقادات توانست تا کنون تنش‌های جنگ اقتصادی را مدیریت کنند تشکر می‌کنم، همچنین ارائه مواضع روشنگرانه در مورد حقوق حقه ملت ایران در سازمان ملل توسط رئیس جمهور نیز جای تشکر دارد.

جناح‌های سیاسی برای عبور از بحران اقتصادی به همبستگی نیاز دارند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اقشار مختلف خصوصا جناح‌های سیاسی کشور امروز بیش از هر زمان دیگر به وحدت، گفت‌وگو و تعامل برای عبور از بحران‌های اقتصادی ناشی از سیاست‌های استکباری ترامپ قانون گریز و کشورهای اروپایی ناتوان از اجرای تعهدات خود نیاز دارند.

فروش اموال مازاد در اختیار استانداران قرار بگیرد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی خصوصا در طرح‌های عمرانی کشور از دولت انتظار داریم در تهیه لایحه بودجه سال آینده و در تبصره 12 فروش اموال مازاد را در اختیار استانداران قرار دهد و مسیر هزینه آن را جهت طرح‌های عمرانی کشور در همان استان تعیین کند؛ در غیر این صورت مشکلات گذشته ادامه می‌یابد.

سالانه 80 میلیارد متر مکعب آب مصرف می‌شود

وی با اشاره به اینکه اگر اختیارات کافی به استانداران داده شود در فعال سازی‌های پروژه‌های نیمه تمام عمرانی استان‌ها اثرگذاری بسیاری بالایی پیدا می‌کنند، ادامه داد: در بخش کشاورزی نیاز به اراده جدی برای تغییر الگوی کشت وجود دارد، سالانه بیش از 80 میلیارد متر مکعب آب مصرف می‌کنیم که 90 درصد آن مربوط به کشاورزی است.

صرفه جویی 10 درصدی مشکل کم آبی سه استان را برطرف می‌کند

عابدی با تاکید بر اینکه اگر وزارت جهاد کشاورزی الگوی کشت را اعلام و برای اجرای آن تمهیداتی به کار ببندد کافی است تا 10 درصد صرفه جویی شود که معادل 7 میلیارد متر مکعب در سال می‌شود، عنوان کرد: استان اصفهان، چهارمحال بختیاری و یزد در بحرانی ترین وضعیت یک میلیارد متر مکعب آب کسر دارند و با صرفه جویی آب بخش کشاورزی مشکل سه استان برطرف می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی‌دانم چرا دولت برای افزایش یارانه 45 هزار تومانی با افزایش قیمت حامل‌های انرژی از مصرف کنندگان پر مصرف با استفاده از ظرفیت قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مقاومت می‌کند، گفت: امیدواریم افزایش میزان یارانه نقدی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر تمامی فشار مسائل مربوط به تامین آرد بر روی نانوایان برای افزایش قیمت نان است، افزود: هرچند که قیمت آرد ارزان و مناسب است و افزایش نیافته اما مزد کارگر، هزینه تولید و بیمه سالیانه افزایش پیدا می‌کند و نانوایان در فشار شدیدی قرار دارند، باید یارانه آرد به نان صنعت داده شود تا صنعت نان ارزان قیمت در اختیار مردم قرار بگیرد و نانوایان از فشار موجود رها شوند.

میلیاردها متر مکعب آب شیرین به دریا و خلیج فارس ریخته می‌شود

وی با تاکید بر اینکه منابع عظیم کشور در حال حاضر در اتلاف شدن است از یک سو استان‌ها برای انتقال آب از دریا هزینه‌های سنگینی می‌کنند اما از سوی دیگر میلیاردها متر مکعب آب شیرین به دریا و خلیج فارس ریخته می‌شود، تصریح کرد: بودجه استان‌ها جهت انتقال آب می‌تواند به صورت مثال در استان خوزستان برای خرید آب مازاد بر مصرف نیاز به کار بگیردند.

عابدی با اشاره به اینکه وزارت نیرو باید از ظرفیت قانونی اصل 45 استفاده و برای ارائه الگوی حل مشکلات آب منطقه‌ای در کل کشور استفاده کند، ادامه داد: فعالیت ستاد احیا زاینده رود و ساماندهی آن رودخانه را از تونل  تا تالاب گاوخونی را علی رغم تمامی تذکرات دولت و موافقت‌های رئیس جمهور را شاهد نیستیم.

شاهد افت مراقبت‌های شدید پرستاری به دلیل کاهش تعداد نیروها هستیم

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش بهداشت درمان شاهد افت مراقبت‌های شدید پرستاری به دلیل کاهش تعداد نیروها هستیم، گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به استخدام 20 هزار پرستار در سال جدید کرده اما این موضوع نیز کمبودها را جبران نمی‌کند، در ماده 74 قانون توسعه ششم دولت و وزارت بهداشت مکلف شده‌اند تا مراقبت‌های در  منزل را افزایش دهد اما شاهد این امر حیاتی برای مردم نیستیم.

مرکز مبارزه با بیماری سالک تاکنون ایجاد نشده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: مقرر بود دانشگاه علوم پزشکی 10 مرکز تخصصی در شرق استان اصفهان و مرکز مبارزه با بیماری سالک ایجاد کند اما تا کنون این اقدام صورت نگرفته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: از وزارت صنعت و معدن و میراث فرهنگی و گردشگری این انتظار را داریم تا با اقدام به‌جای مجلس شورای اسلامی و ایجاد وزارت میراث فرهنگی و گردشگری شاهد رشد چشمگیر گردشگری در سال‌های بعدی باشیم./

 

 

 

 

 

 

آقای رحیمی قرائت کرد؛

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

 

آقای   علیرضا رحیمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی را به شرح ذیل قرائت کرد:

تذکر نادر قاضی پور به وزیر تعاون و وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در احداث مسکن کارگران به خصوص کارگران ساختمانی، همچنین به رئیس جمهور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر دادگستری و وزیر راه و شهرسازی با موضوع صدور دستور رسیدگی خاص به حل مشکلات مسکن مهر به ویژه مسکن مهر، همچنین به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز در خصوص برگزاری کنسرت و تئاترهای مسئله دار.

تذکرآقای  محمدقسیم عثمانی به وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی درباره تسریع در آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 250 تختخوابی بوکان، همچنین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عملیات اجرایی باند دوم بوکان به میاندوآب و جاده بوکان به سقز.

تذکر علاءالدین بروجردی به وزیر نیرو درباره تسریع در تکمیل لایروبی رودخانه ها با هدف جلوگیری از تکرار حوادث تلخ سیل سال گذشته در کشور.

تذکر سیده فاطمه ذوالقدر و 5 نفر از نمایندگان تهران به رئیس جمهور با هدف تسریع در رسیدگی حق بیمه جانبازان و ایثارگران.

تذکر سیدمهدی مقدسی به رئیس جمهور با موضوع تسریع در تعیین تکلیف سهامداران عمده شرکت های هپکو و آذرآب و همچنین پرداخت حقوق معوقه کارگران.

تذکر سیده فاطمه ذوالقدر و 5 نفر از نمایندگان خانم تهران به وزیر علوم درباره لزوم توجه به جذب نیروهای حق التدریس و حقوق های پرداختی در دانشگاه آزاد اسلامی.

تذکر سیدهادی بهادری به وزیر آموزش و پرورش درباره لزوم جذب نیروهای نهضتی یک دوره ای به مشاور دو دوره ای ها.

تذکر محمدرضا پور ابراهیمی داورانی وزیر نیرو درباره تسریع در عقد قرارداد آب شرب کرمان از منابع آبی انتقال خلیج فارس.

تذکر سیده فاطمه ذوالقدر و 5 نفر از نمایندگان تهران به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری درباره لزوم توجه ویژه به آثار تاریخی استان تهران و ثبت ملی آن ها.

تذکر محمدرضا پور ابراهیمی داورانی به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم دستور پیگیری خط آهن کرمان- یزد.

تذکر طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده تهران و 21 نماینده دیگر به وزیر دادگستری: ممانعت جدی از خشکاندن درختان باغ قدیمی به وسعت 20 هزار متر با توجه به سفارشات مؤکد مقام معظم رهبری در چیذر شمیران.

تذکر جواد کاظم نسب الباجی نماینده اهواز به وزیر دفاع: علت عدم نصب پل شناور یکی از بخش های شهرستان کارون.

تذکر سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر به وزیر کشاورزی: لزوم اقدام فوری برای حل مشکل گوجه کاران استان کرمانشاه و تذکر به رئیس جمهور: علت عدم آغاز عملیات اجرایی آزادراه همدان-سنقر-کرمانشاه.

تذکر سیدحمیدرضا کاظمی نماینده پلدختر به وزیر کشاورزی: لزوم پیگیری جدی در خصوص پرداخت خسارت به کشاورزان سیل زده در سیل فروردین 98 شهرستان پلدختر و معمولان و تذکر به وزیر راه: درخواست بخشودگی عوارضی خرم آباد-پل زال برای ساکنین حاشیه آزادراه و تذکر درباره اینکه هنوز پس از گذشت 6 ماه از سیل، جاده اصلی خاکی است و علیرغم کلنگ زنی فعالیتی آغاز نشده است.

تذکر سیده فاطمه حسینی نماینده تهران به همراه 13 نماینده دیگر به رئیس جمهور: ضرورت اقدام عاجل جهت برخورد و ممانعت از قطع هزاران درخت برای تعریض جاده یاسوج-سیسخت.

تذکر هادی قوامی نماینده اسفراین به همراه 14 نماینده به وزیر اقتصاد: ساماندهی و برنامه ریزی در بازار پایه فرابورس و جلوگیری از کاهش شدید ارزش سهام داران خُرد.

تذکر نادر قاضی پور و علیرضا محجوب و سهیلا جلودار زاده به رئیس جمهور و وزرای کشاورزی و صنعت: تسریع در تعیین قیمت پایه خرید گوجه فرنگی، انگور و سیب درختی./

 

پایان جلسه علنی نوبت صبح ۷ شهریور ماه /نشست بعدی مجلس عصر امروز

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نشست علنی را به صدا درآورد.

 

آقای مسعود پزشکیان زنگ پایان نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت 11 و 55 دقیقه به صدا درآورد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه بعدی مجلس رأس ساعت 13 و 45 دقیقه امروز دوشنبه 7 شهریور ماه با ادامه دستور کار هفتگی برگزار می‌شود

 

 

 

 

آغاز جلسه علنی شیفت دوم یکشنبه ۷ مهرماه مجلس

صحن علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست دکتر لاریجانی آغاز شد.

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز به ریاست دکتر لاریجانی ساعت 14 و15دقیقه و با حضور 203 نفر از نمایندگان آغاز شد.

آقای سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی دستور کار صحن علنی امروز را به شرح زیر قرائت کرد:

گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده.

گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح‌اصلاح موادی‌ از قانون تشکیلات‌ و آیین دادرسی‌ دیوان‌ عدالت‌ اداری.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح استفساریه بند (2) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم.

گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور کویت.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده (133) قانون مالیات‌های مستقیم./

 

با موافقت نمایندگان

مفاهیم و اصطلاحات لایحه مالیات بر ارزش افزوده مشخص شد

نمایندگان مردم در مجلس مفاهیم و اصطلاحات لایحه مالیات بر ارزش افزوده را مشخص کردند.

 

نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درخصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده 1 این لایحه با 166 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده ۱- مفاهیم و اصطلاحات زیر، در این قانون، دارای تعاریف مشروحه ذیل می باشند:

الف - عرضه: واگذاری کالا یا ارائه خدمت به غیر از طریق هر نوع معامله با عقد قانونی؛

ب- مالیات فروش: مالیات متعلق به عرضه کالاها و ارائه خدمات مشمول مالیات توسط مؤدی در یک دوره معین

پ- مالیات خرید: مالیات متعلق به خرید کالاها و خدمات مشمول مالیات برای فعالیت های اقتصادی مودی در یک دوره معین؛

ت - مالیات بر ارزش افزوده: مابه التفاوت مالیات فروش با مالیات خرید در یک دوره معین

ث - عوارض: مبالغی که به موجب این قانون به همراه مالیات برای شهرداری ها و دهیاری ها وضع می شود. در این قانون، هرجا مراد، نوع دیگری از عوارض بوده، به صراحت بیان شده است؛ از جمله عوارض سالیانه آلایندگی خودرو و عوارض آلایندگی واحدهای تولیدی

ج - مؤدی: شخصی است که به عرضه کالا، ارائه خدمت، واردات با صادرات مبادرت می نماید.

ج- دوره مالیاتی: دوره مالیاتی منطبق بر فصول سال شمسی است. هر دوره مالیاتی سه ماه است.

ح- اعتبار مالیاتی: مالیات و عوارضی که مؤدی بابت خرید کالا (اعم از نهاده و کالای نهایی) یا خدمت به موجب این قانون پرداخت کرده است.

خ- معافیت مالیاتی: عدم تعلق مالیات و عوارض موضوع این قانون بر کالاها و خدمات

د- قانون مالیاتهای مستقیم: قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 3/12/1366و اصلاحات بعدی آن.

ذ- سازمان: سازمان امور مالیاتی کشور

ر- پایانه فروشگاهی: پایانه موضوع بند «ب» ماده (1) قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان

ز- سامانه مؤدبان: سامانه موضوع بند «ب» ماده (۱) قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان

تبصره - در این قانون هر کجا از واژه مالیات استفاده شده است، مراد مالیات بر ارزش افزوده و عوارض است، که مالیات دریافتی به خزانه دولت واریز و عوارض دریافتی مطابق ترتیبات مقرر در این قانون بین شهرداریها و دهیاری ها و مناطق عشایری توزیع می گردد./

 

 

با موافقت نمایندگان؛

شرایط دریافت مالیات و عوارض از عرضه کالاها و خدمات مشخص شد

نمایندگان مجلس شرایط دریافت مالیات و عوارض از عرضه کالاها و خدمات را مشخص کردند.

 

نمایندگان در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده (2) با 153 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این ماده آمده است: عرضه کالا و ارائه خدمات در ایران به قلمرو گمرکی و واردات و صادرات آنها از لحاظ مالیات و عوارض مشمول مقررات این قانون است.

در تبصره 1 تأکید شد: کالاها و خدمات مشمول موضوع این قانون که توسط مودیان حقیقی خریداری، تحصیل یا تولید می‌شود در صورتی که برای مصارف شخصی برداشته شود، عرضه کالا به خود محسوب می‌شود و مشمول مالیات و عوارض خواهد شد، در صورتی که عرضه کالا به خود برای استفاده شغلی باشد مشمول مالیات و عوارض نخواهد شد.

همچنین در تبصره 2 بیان شد: معاوضه کالاها و خدمات در این قانون، عرضه کالا و ارائه خدمات از طرف هر یک از متعاملین محسوب می‌شود و مشمول مقررات این قانون است./

 

 

در صحن علنی مجلس؛

تعیین نحوه پرداخت مالیات و عوارض کالاها و خدمات به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

نمایندگان مجلس تعیین تکلیف شرایط پرداخت مالیات و عوارض کالاها و خدمات را به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.

 

نمایندگان در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده ماده (4) این لایحه را برای بررسی بیشتر در خصوص تبصره (2) به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.

در ماده 4 آمده است: مؤدی مکلف است حداکثر تا پایان ماه پس از انقضای هر دوره مالیاتی، کل مالیات و عوارضی را که طی آن دوره به فروش کالا و یا ارائه خدمات توسط وی تعلق گرفته است، با رعایت تبصره (۲) این ماده و پس از کسر اعتبار مالیاتی خود، به ترتیبی که سازمان مقرر می‌کند، پرداخت نماید.

 تبصره ۱- مطابق این قانون، اصل بر نقدی بودن معاملات است؛ مگر این که نسیه بودن معاملات و دریافت و پرداخت‌های مرتبط با آن در سامانه مؤدیان ثبت شده و به تأیید طرفین رسیده باشد. در مواردی که معامله یا قرارداد در سامانه مؤدیان ثبت نشده باشد، آن معامله یا قرارداد نقد تلقی می شود.

تبصره ۲- در معاملات غیرنقدی نظیر فروش اقساطی و اجاره به شرط تملیک قراردادهای پیمانکاری و مشاوره‌ای طرف قرارداد با کارفرمایان موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 29 قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه کل کشور تاریخ تعلق مالیات  همان تاریخ صدور صورتحساب است؛ لکن مودی با رعایت تبصره فوق مجاز است پرداخت مالیات فروش این نوع معاملات را تا زمان پرداخت ثمن معامله توسط خریدار یا مبلغ قرارداد توسط کارفرما، متناسب، به تأخیر بیاندازد و سازمان تا زمان پرداخت مالیات و عوارض فروش این نوع معاملات توسط کارفرما یا خریدار، مؤدی را مشمول جریمه تأخیر در پرداخت نخواهد کرد. در خصوص معاملات مذکور مودی مشمول اعمال ماده 8 این قانون به میزان مالیات و عوارض دریافت شده برای فروشنده یا پرداخت شده برای خریدار خواهد شد.

 تبصره ۳- کلیه کارفرمایان موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه موظفند علاوه بر ثبت اصل قرارداد پیمانکاری، کلیه پرداخت‌های خود به پیمانکار را نیز در سامانه مؤدیان ثبت نمایند، همزمان با هر پرداخت مالیات و عوارض متناسب با آن را به پیمانکار پرداخت کنند. چنانچه کارفرما از پرداخت مالیات و عوارض فروش خودداری کند، بعد از انقضای مهلت قانونی، اصل مالیات و عوارض و جریمه های متعلقه توسط سازمان از طریق عملیات اجرائی از کارفرما وصول و اصل مالیات و عوارض به حساب پیمانکار منظور می شود.

 تبصره 4- پیمانکاران و مهندسان مشاور موضوع این ماده می توانند از اوراق تسویه خزانه موضوع ماده (۲) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 1/2/1394برای تسویه بدهی مالیات خود استفاده نمایند. سازمان مکلف است این اوراق را پذیرفته و معادل ارزش اسمی آن را به حساب مؤدی منظور نماید. میزان وصولی از این محل به عنوان عملکرد وصولی نقدی سازمان در سال مربوط محاسبه می شود.

تبصره5 چنانچه واردات خدمات دوره‌های بعد پرداخت شود مالیات و عوارض آن هم در همان دوره پرداخت می‌شود./

 

با موافقت نمایندگان

تاریخ تعلق مالیات، تاریخ صدور صورتحساب است

نمایندگان مردم در خانه ملت مقرر کردند تا تاریخ تعلق مالیات تاریخ صدور صورتحساب باشد.

 

نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 7 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درخصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده 3 این لایحه با 144 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده ۳- تاریخ تعلق مالیات، تاریخ صدور صورتحساب است.

تبصره - قبوض آب، برق، گاز و مخابرات، بیمه نامه های صادره توسط شرکتهای بیمه یا شعب و نمایندگی های آنها و سایر مواردی که به تشخیص سازمان، سند فروش کالا یا خدمت محسوب می شوند، در حکم صورتحساب هستند./

 

آقای عبداللهی در تذکر شفاهی:

معلمان در انتظار اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان هستند

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: معلمان در انتظار اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان هستند.

 

آقای بیت الله عبداللهی در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر صنعت عنوان کرد: اکثر کشاورزان اهر و هریس باغدار هستند که قیمت تعیین شده برای خرید محصولات به ویژه سیب موجب متضرر شدن آنها شده که باید در تعیین نرخ خرید تضمینی تجدیدنظر صورت گیرد یا فکری به حال صادرات این محصول شود.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: فرهنگیان با شروع سال تحصیلی منتظر اعمال مدارک تحصیلی خود در ارتقاء حقوق‌شان هستند و انتظار دارند که رتبه‌بندی معلمان اجرایی شود.

وی خطاب به وزیر علوم تصریح کرد: در جلسه‌ای که چند ماه قبل در مجلس داشتیم قول تأسیس دانشکده فرش هریس داده شد ولی خبری از احداث چنین دانشکده‌ای نیست.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها با اشاره به جلسه خود با وزیر بهداشت و معاونان وی که 4 ماه گذشته انجام شد، عنوان کرد: با وجود اینکه در آن جلسه صورتجلسه شد که دستگاه ام. آر. آی و تجهیزات برای بیمارستان اهر و هریس اختصاص یابد ولی این مهم محقق نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به وزیر ورزش عنوان کرد: با توجه به اینکه پایان فصل کار در منطقه شمال غرب کشور را پیش رو داریم باید هر چه سریعتر دستور احداث سالن‌های ورزشی در منطقه صادر شود، متأسفانه اهر و هریس حتی یک متر چمن مصنوعی برای فوتبال نوجوانان و جوانان ندارد./

 

آقای کاظم زاده در تذکر شفاهی:

دولت مانع حذف یارانه کم درآمدها شود

نماینده مردم دهلران خواستار دقت دولت در حذف یارانه کم درآمدها شد.

 

آقای  شادمهر کاظم زاده در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به دولت و سازمان هدفمندی گفت: مانع حذف یارانه کم درآمدها و بدون درآمدها شوید و در حذف دهک‌های پایین دقت کنید.

نماینده مردم دهلران و دره شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه در تذکری خطاب به دولت و مجلس گفت: وضعیت استخدامی و بیمه بهیاران روستایی باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود چرا که آنها امورات مردم را بیش از همه پیگیری می‌کنند اما بلاتکلیف هستند و امنیت شغلی ندارند.

وی در ادامه در تذکری به ستاد کل نیروهای مسلح بیان داشت: در جریان زلزله شهرستان دهلران، آبدانان و دره‌شهر لازم است پیگیری‌ها با توجه به مستندات صورت گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تأکید بر اجرای سریع طرح رتبه‌بندی فرهنگیان از سوی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: لازم است وزارت بهداشت هر چه سریعتر نیرو و تجهیزات پزشکی در حوزه انتخابیه اینجانب فراهم کند./

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرفی در نطق میان دستور:

صاحبان شناورهای تجاری به دلیل صدور دستورالعمل‌ها از کسب روزی حلال بازمانده‌اند

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: صاحبان شناورهای تجاری و صیادی به علت دستورالعمل ها و بخشنامه های پی در پی متولیان امر از روزی حلال و کسب و کار سنتی و آبا و اجدادی خود بازمانده‌اند.

 

آقایغلامرضا شرفی در نشست علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی نطق میان دستور ضمن درود بر امام زمان (عج) و نایب بر حق و فرزانه اش مقام معظم رهبری، روح پر فتوح امام خمینی (ره) و شهدا، گفت: سالروز حصر شکست آبادان 5 مهرماه را به مردم شریف ایران تبریک عرض می کنم، آبادان پس از حصر از دو جهت به شرافت خود بالید، نخست آنکه شب آزادی آبادان مردان خدا زیرلب ذکر یاعلی ابن موسی الرضا داشتند که به همین دلیل آبادان شهر ثامن الائمه نام گرفت، دوم آنکه دلاورمردان پای بر زمین می کوبیدند و سر بر آستان عرش می سائیدند تا فرمان الهی و فرماندهی خمینی کبیر را فرمانبر شوند که "حصر آبادان باید شکسته شود" و آن شد که 349 روز محاصره 270 درجه ای آبادان طی 48 ساعت نبرد شکستند و آبادان مقاوم با سربلندی در آغوش میهن اسلامی ایران آرام گرفت.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای داشتن آبادان آزاد در طول 8 سال دفاع مقدس، 4 هزار و 700 شهید، 3 هزار جانباز، 242 آزاده ارزش گذاری شد که مردمش این بها را پرداختند.

وی اظهار کرد:30 سال جایگاه نطق نمایندگان مردم آبادان فقط مطالبات و فریادهای تکراری برای ابتدایی ترین و پیش پا افتاده ترین نیازهای شهروندی مانند آب شرب سالم و بهداشتی، رونق کسب و کار، فعال کردن بازارچه های مرزی و ... بوده و کمبود نیروی انسانی و امکانات در آموزش و پرورش، آموزش عالی و بهداشت و درمان و آبادی را یادآور شده و خواستار زیبایی شهرشان شدند اما چه کسی پاسخ داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اگر این شهر در گذشته فعال ترین و پررونق ترین منطقه بوده چرا امروزه از آن فقط نامی باقی مانده است، صاحبان شناورهای تجاری و صیادی که به علت دستورالعمل ها و بخشنامه های پی در پی متولیان امر از روزی حلال و کسب و کار سنتی و آبا و اجدادی خود بازمانده‌اند، شکایت خود را از بی توجهی مسئولان به خدا می برنند، چاره کارشان چیست؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر در امر کشاورزی، دامداری و باغداری سرآمد بودیم چرا تاکنون تدبیر عملی برای عمل به وعده ها از سوی دولت صورت نگرفته، احیای نخلهای از خشکسالی، سیل، شوری آب محقق نشده است، کدام دولت پس از گذشت 30 سال از جنگ قرار است معضلات آبادان را برای مردم این منطقه برطرف کند.

منطقه آزاد الوند قصه پردرد مردم آبادان است

وی افزود: منطقه آزاد الوند قصه پردرد مردم آبادان است، در حالی که قرار بود این منطقه ابزار شکوفایی و رونق اقتصادی باشد اما تاکنون این امر محقق نشده است. عیب کار کجاست که پس از 15 سال این منطقه نمی تواند کمکی به عمران و شکوفایی اشتغال و اقتصاد مردم منطقه کند و مشکلات کماکان باقی است.

شرفی اضافه کرد: مردم آبادان طرح آبرسانی غدیر برای آب شرب آبادان اجرا شد اما به دلایلی که هرکدام به گناه کبیره ای می ماند حق آبه شما را نمی دهند و به مصرف نامشروع کشاورزی غیرمجاز در بالادست می رساند.

وی خطاب به وزیر نفت، گفت: موضوع پیمانکاران در پالایشگاه آبادان تامل برانگیز شده است، دقت نظر حضرتعالی و دستگاه های نظارتی آن وزارتخانه را متذکر می شوم، به کارگیری نیروی بومی از حیث کمیت و کیفی در پروژه های در دست اقدام در آبادان به ویژه پروژه فاز 2 با شرایط متفاوت دستمزدی روبه رو است که قابل پیگیری بوده، تا دیر نشده شخصا ورود کنید.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: علیرغم این که در برنامه ششم به آن اشاره شده است اما اختلاف فاحش حقوق و خدمات در شرایط یکسان کاری ولی متفاوت در نوع قرارداد استخدامی موجبات نارضایتی مردم شده است، استخدام های گوناگون نیروی کار در دستگاه ها انحرافی بیش نبوده و دستاوردی به جز تبعیض ناروا، ایجاد شکاف و چند دسته گی طبقاتی در پی ندارد از این رو است که قانونگذار را ناچار به وضع قوانین اصلاحی می‌کند.

شرفی خطاب به وزیر راه و شهرسازی، ادامه داد: پروژه های راهسازی در آبادان کند انجام می شود و تلفات جاده ای بسیار است.

به امنیت آبادان بیشتر رسیدگی کنید

عضو کمیسیون انرژی خطاب به وزیر کشور، ادامه داد:  به امنیت آبادان بیشتر رسیدگی کنید، مردم گله مند هستند و انتظار بیشتری دارند، آبادان شهری مرزی است.

وی خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد: تاکنون برای سدهای حوزه انتخابیه اینجانب چه مبلغی هزینه کردید، در حال حاضر کار رها شده است. هر چه سریع تر تکلیف سدهای بالادست و پایین دست در حوزه انتخابیه اینجانب را معین کنید و برای احداث آب شیرین کن ها نیز اقدام کنید.

وی در تذکری خطاب به رئیس جمهور، گفت: عملا، عقلا، منطقاو بنا به هر ضرورتی هیچ کدام نمی توانند مجوز تعریف پروژه در مکان های بدون مزیت های خاص و زیرساخت های طبیعی باشد.چرا جلوی چانه زنی منفعت طلبانه و لابی های بی منطق را نمی گیرید از این بدتر شرایط اقتصادی و تولید، از این گران تر و پرهزینه تر تمام شدن پروژه ها؟ از یک جا شروع کنید، هزینه تمام شده پروژه ها را با مکان های دیگر مقایسه کنید، کم هزینه ترین گزینه را انتخاب و اقدامات لازم برای صدور مجوز را انجام دهید.

اصول اقتصادی حکم معادلات ریاضی را دارد

عضو کمیسیون انرژی ادامه داد: اصول اقتصادی حکم معادلات ریاضی را دارد یعنی قابل پیش بینی و قابل اندازه گیری است به طور مثال تولید را با توجه به نیاز بازار پیش بینی می کنند و فروش را با دوره مصرف و شرایط آسان خرید می سنجم از این رو است که بازار پایدار را نزدیک ترین بازار به محل مصرف می دانند.

 

 

آقای جعفرزاده در نطق میان دستور:

وزیر کشور گزارشی درباره حذف نام شهدا از خیابان‌ها به مجلس ارائه دهد

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس می‌گوید: از آنجا که شاهد حذف نام شهدا در چنیدن شهر بودیم باید با این اقدام تلخ توسط وزارت کشور برخورد قاطع شود، عاملین این اقدام باید عزل شوند.

آقای غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز نطق میان دستور خود را به شرح ذیل قرائت کرد؛

                                                            بسم‌الله الرحمن الرحیم

یاد شهدا و فرماندهان شهید دفاع مقدس را گرامی می‌دارم و قدردان زحمات آتش نشانان ایثارگر هستم.

از نصایح مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری تشکر می‌کنم و امیدوارم همه مسئولان در چارچوب این فرمایشات و رهنمودها عمل کنند و از سخنرانی رئیس جمهور محترم در سازمان ملل و دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب متشکر و قدردانی می‌کنم.

جناب آقای  رئیس!

متاسفانه در هفته دفاع‌مقدس در چند شهر شاهد حذف نام شهدا بودیم، باید با این اقدام تلخ توسط وزارت کشور برخورد قاطع و جدی می‌شد و هرکس در هر مقام و جایگاهی -که به خودش اجازه داد نام شهدا را حذف کند- باید عزل می‌شد لذا از وزیر کشور تقاضا دارم گزارشی از این اقدام ناگوار به مجلس و مردم ارائه کند.

متاسفانه در همین هفته دفاع مقدس به جای گرامیداشت جایگاه ایثارگران هجمه‌های وسیع ناجوانمردانه برعلیه سهمیه‌های دانشگاهی ایثارگران صورت پذیرفت، سازمان سنجش و وزارت علوم بجای اینکه توضیح دهند چرا برنامه ششم توسعه در سال گذشته در پذیرش دانشجویان مشکل نداشت و امسال دچار مشکل شد موجبات توهین به ایثارگران اعم از خاندان معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان را فراهم کرد. سازمان سنجش با تغییر رویه برخلاف سنوات گذشته موجبات این مشکل بود.

وزیر محترم علوم به‌جای ارسال لایحه اصلاح سهمیه ایثارگران لایحه حذف سایر سهمیه‌های ناحق فرزندان اعضای هیات علمی را ارائه کند، این مجلس نباید هیچ اقدامی برعلیه ایثارگران انجام دهد.

در این زمان که دشمن تمام توان خودش را بسیج کرده که مردم را ناراضی و ناامید کند، عدم دقت در حذف یارانه‌ها و حذف یارانه مردم گرفتار، تشدیدکننده مشکلات خواهد بود و از دولت محترم تقاضا دارم نهایت دقت را اعمال کند.

پرداخت مطالبات جامعه ایثارگران، خانواده معظم شهدا و بازنشسته‌های دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش در اسرع‌وقت صورت پذیرد، سزاوار نیست یک نفر 30 سال کار صادقانه انجام دهد و پرداخت دستمزد 30 ساله‌اش، 30سال دیگر طول بکشد!

وزیر محترم آموزش و پرورش، فرهنگیان مشکل دارند، مشکل معیشتی دارند، شرمنده خانواده‌های‌شان هستند به دلیل شخصیت اجتماعی نمی‌توانند در سایر مشاغل آزاد مشغول شوند شما در زمان رای قول دادید برای ارتقای معیشت فرهنگیان اقدامات جدی انجام دهید هنوز خبری از رتبه‌بندی فرهنگیان نیست! هیچ دلیل منطقی و قانونی برای عدم اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان نیست آموزش و پرورش باید زمینه ارتقای سطح تحصیل و علمی کارکنان خودش را فراهم کند نه اینکه مانع شوند متاسفانه اخباری می‌رسد مبنی بر اینکه فرهنگیان دستمزد تصحیح اوراق چند سال گذشته خودشان را دریافت نکردند، از وزیر آموزش و پرورش تقاضای حل این مشکلات را دارم.

وزیر آموزش و پرورش!

یک رویه واحد در جذب نیروهای نهضتی و حق‌التدریسی‌ها وجود ندارد و این تعارض، تفاوت و تبعیض موجبات نارضایتی و مشکلاتی را فراهم کرده است لذا تقاضای رفع مشکل دارم.

وزیر کشور؛ اگر به دنبال توسعه روستاها و  معکوس کردن مهاجرت است برای دهیاران فکر جدی کند دهیاران هیچگونه رابطه استخدامی ندارند و به دلیل نداشتن آینده روشن نمی‌توانند دلگرم روستا شوند و به دنبال مشاغل دیگر هستند، وضعیت استخدامی دهیاران توسط وزیر کشور مشخص و تعیین تکلیف شود.

جناب آقای رئیس جمهور!

2 سفر به استان گیلان داشتید، از تخصیص اعتبارات و اقداماتی که انجام داده اید متشکرم اما متذکر می‌شوم که هنوز پروژه‌های بزرگ در استان گیلان نیمه کاره است!

آقای رئیس‌جمهور راه آهن قزوین به رشت را به انزلی، کاسپین و بندر آستارا وصل کنید تا توجیه اقتصادی داشته باشد، با توجه به خطراتی که در جنوب کشور و سواحل جنوبی شاهد آن هستیم از ساحل امن دریای خزر برای تخلیه و بارگیری کالاها استفاده کنید و در استان گیلان اقتصاد دریا محور را پویا کنید.

آقای رئیس جمهور مانع از ریختن آب شیرین 22 رودخانه استان گیلان به دریای کاسپین شوید، سدهای لاستیکی را آغاز و به نقطه مطلوبی برسانید. سزاوار نیست استان گیلان با حجم سالیانه بالغ بر 1000میلی لیتر بارندگی از بی آبی رنج ببرد و در بعضی از نقاط نتواند زمین های خودش را کشت کند با احداث سدهای لاستیکی بخش اعظمی از مشکل بی آبی استان مرتفع می‌شود.

آقای رئیس جمهور!

متاسفانه برای کشاورزان گیلانی اعم از برنج کاران و چای‌کاران اقدام جدی انجام نشد، تمامی  خدمات داده شده مسکن‌های موقت بود و اقدام ریشه ای و ماندگار انجام نشد، باور بفرمایید اگر برای برنج با برنامه علمی اقدام می‌شد تحت هیچ عنوان نیاز به واردات برنج نداشتیم، با الفاظ بازی می‌شود و بعد دولت تصویب می‌کند "در زمان برداشت برنج، برنج وارد نمی‌شود" چرا به کشاورزان توهین می‌شود شما نباید برنج وارد کنید در هر فصل برنج وارد کنید کشاورز آسیب می‌بیند.

آقای رئیس جمهور کشورهای همسایه به سمت گردشگری رفتند شمال کشور برای پذیرش گردشگر دارای نعمات بکر الهی است،چرا مشکل زیرساخت های استان حل نمی‌شود؟، چرا آزادراه قزوین به رشت که چندین بار افتتاح شد به اتمام نمی‌رسد؟، چرا در زمان تعطیلات، زمان سفر به شمال باید 2 تا 3 برابر افزایش پیدا کند؟ چرا دستور سریع اتمام آزادراه را نمی‌دهید؟

جناب آقای رئیس جمهور چرا مانع از اجرای تقسیمات کشوری می‌شوید، شهرستان رشت دارای بخش‌هایی است که هر بخشی از چند شهرستان دیگر بزرگتر و دارای جمعیت بیشتر است، عدم شهرستان شدن "سنگر" و "کوچهصفهان" و "نشت نشا" و "خشکیجار" و "خمام" مانع پیشرفت و توسعه این بخش ها شده است، همگی استعداد شهرستان شدن را دارند اما هنوز با یک بخشداری و چند دهستان زیرنظر یک فرمانداری مرکز استان مشغول خدمات هستند که به‌هیچ عنوان امکان سرویس ‌دهی را به دلیل وسعت و جمعیت بالا را ندارند و وقتی از عوامل وزارت کشور سوال می‌شود می‌گویند حق با شماست اما رئیس جمهور مانع اجرای تقسیمات کشوری است! تو را به‌خدا شهرستان شدن بخش‌های تابعه شهرستان رشت را اجرائی کنید.

آقای رئیس جمهور برای صنایع تعطیل شده و بیکاری جوانان گیلانی و رشتی فکر عاجل کنید اقتصاد مقاومتی با تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارکنان در تناقض است. آقای رئیس جمهور نگاه به تولید و تولیدکننده باید تغییر کند با این بانک‌های رباخوار مشکل تولید حل نمی‌شود ستاد رفع موانع را با اختیارات تام و کامل فعال کنید همانند کشورهای غربی و اروپایی به تولیدکننده با اولویت تولید منجر به صادرات تسهیلات ارزان قیمت و حتی بلاعوض به‌عنوان سیاست های تشویقی ارائه کنید./

 

آقای بهرام نیا در تذکر شفاهی:

حوزه پزشکی شهرستان نهاوند با عدم تکمیل نیروهای متخصص مواجه است

نماینده مردم نهاوند در مجلس خواستار تخصیص نیروهای متخصص و پزشک خانم به واحدهای پزشکی این شهرستان شد.

 

آقای حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر بهداشت گفت: شهرستان نهاوند با 180 هزار نفر جمعیت و ارائه خدمات پزشکی به نورآباد و کنگاور به علت نداشتن نیروی متخصص با مشکلات خدمات‌دهی مواجه است که باید هر چه سریعتر برای آنها نیروی متخصص و پزشک خانم تأمین شود./

آقای ساری در تذکر شفاهی:

ناامنی در مناطق مرکزی استان به اوج خود رسیده است

نماینده مردم اهواز در مجلس اظهار داشت: ناامنی در مناطق مرکزی استان خوزستان به ویژه اهواز به اوج رسیده و فرماندار به وظیفه خود در این زمینه عمل نمی کند.

 

آقای  علی ساری در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی با اشاره به بی توجهی فرماندار اهواز به نامه ارسالی وزیر کشور گفت: آقای وزیر کشور؛ ناامنی مردم را آزرده خاطر کرده و فرماندار اهواز حتی به نامه های ارسالی شما بی توجهی می کند و از استقرار کیوسک و پست نیروی انتظامی در مناطق پرخطر اجتناب می کند.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری خطاب به وزیر بهداشت و آموزش پزشکی تصریح کرد: بیمارستان سینا از نبود پزشک متخصص و امکانات پیشرفته پزشکی رنج می برد و لازم است هر چه سریعتر به وضع کادر درمانی و تجهیزات این بیمارستان رسیدگی شود./

 

 

پایان جلسه علنی نوبت عصر ۷ مهرماه/ نشست بعدی فردا ۸ مهرماه

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نشست علنی را به صدا درآورد.

 

آقای مسعود پزشکیان زنگ پایان نشست علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت 17 و 40 دقیقه به صدا درآورد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه بعدی مجلس فردا رأس ساعت 8 با ادامه دستور کار هفتگی برگزار می‌شود./