چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

جامعه پزشکی جامعه سالم و از خدمتگزاران صادق به مردم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، در ادامه سفر دو روزه دکتر شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر مجمع خیرین سلامت کشور، دکتر گلمکانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونین مجمع خیرین سلامت کشور به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ وی به اتفاق هیئت همراه در جمع هیئت رئیسه این دانشگاه در سالن امام جواد (ع) ستاد مرکزی حضور یافت.

در این نشست صمیمی دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ضمن خیرمقدم به رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و معاونین مجمع خیرین سلامت کشور، بیان داشت: پس از اجرای طرح تحول سلامت برنامه های بسیاری در این دانشگاه آغاز شد که اکنون تعدادی از آن برنامه ها نیمه تمام مانده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به برنامه های نیمه تمام طرح تحول سلامت، ادامه داد: امیدواریم با حضور شما دلسوزان حوزه سلامت کشور، مسائل موجود در دانشگاه ها با توجه به شرایط کنونی کشور حل و فصل گردد تا خادمان سلامت مردم خدمات شایسته و درخور شان ملت عزیز را ارائه نمایند.

دکتر دانایی با بیان شاخص های بهداشتی، آموزشی و ... این دانشگاه، گفت: بحمدالله این دانشگاه با سعی و تلاش همکاران ارجمند ارتقاهای بسیار خوبی در حوزه های مختلف از جمله بهداشتی و آموزشی کسب نموده اند و تلاش هیئت رئیسه این دانشگاه بر ارتقاء بیش از پیش شاخص های مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی افزود: یکی از تحولات بسیار خوب طرح تحول سلامت در حوزه های تحت پوشش این دانشگاه، کاهش ارجاع بیماران به خارج از استان است که قبل از طرح تحول 82 درصد از بیماران در داخل استان درمان و 18 درصد به خارج از استان اعزام می شدند، درحالی که بعد از طرح تحول بیماران ارجاعی به خارج از استان به کمتر از 5 درصد رسیده است که بیشتر این بیماران مربوط به بیمارانی است که دچار سوختگی شده اند، به این دلیل که در این استان بخش تخصصی سوختگی وجود ندارد.

دکتر همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و معاونین مجمع خیرین سلامت کشور و قدردانی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در برگزاری این سفر دو روزه، بیان داشت: درخصوص خیریه ها باید دو امر اتفاق بیافتد، تجمیع و تخصصی شدن خیریه ها؛ این دو امر باعث می شود خیریه ها در راستای اهداف خود بهتر به گیرندگان خدمات، خدمت سلامت ارائه نمایند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موجود در ساخت بیمارستان ها، بیان کرد: برای ساخت بیمارستان ها در کشور باید یک کمیته مشترک متشکل از تیم تخصصی وزارت بهداشت و وزارت مسکن و شهرسازی تشکیل گردد تا با مداخله این کمیته در امر ساخت بیمارستان مشکلات موجود کاهش یابد.

دکتر گلمکانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشکر از میزبانی خوب دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان داشت: بازدیدهای این سفر بسیار خوب بود و این بازدیدها بیشتر جنبه کارشناسی و بیان مسائل موجود داشت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به عملکرد خوب موسسه خیریه راه آسمان گفت: این گونه موسسات می توانند در تمام شهرهای کشور راه اندازی گردد، ما مردم خیلی خوبی داریم که حاضرند در راه سلامت هموطنان خود اموال خود را ببخشند؛ به شرط این که خروجی موسسات خیریه برای مردم ملموس باشد.

دکتر شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر مجمع خیرین سلامت کشور با تاکید بر این که نمایندگان توسط مردم انتخاب  می شوند، گفت: نمایندگان مردم موظف هستند مسائل و مشکلات مردم را رسیدگی و درجهت حل آن تلاش نمایند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تشکر از خدمات ارزنده جامعه پزشکی، بیان نمود: جامعه پزشکی بیشترین خدمات را به مردم ارائه می دهد، این جامعه در دوران دفاع مقدس در خط مقدس از وطن خود دفاع نمودند، کلیات جامعه پزشکی  جامعه سالم و خدمتگزاران صادق مردم هستند.

در این نشست معاونین دانشگاه نیز به بیان موضوعات حوزه مدیریتی خود پرداختند.

لازم به ذکر است: دراین سفر دو روزه دکتر بنیادی، دکتر تاج آبادی و دکتر شیرواری از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و از مجمع خیرین سلامت کشور عباس پورهاشمی، دکتر اسماعیل غنیان، دکتر سید محمد طباطبایی و لقمان تبریزی حضور داشتند.٢٠:٣٧ - يکشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٨٢٥٩٣    /    تعداد نمایش : ١٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1050 | بازدید امروز : 152 | کل بازدید : 123183 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 | زمان بازدید : 0.36