دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت بهداشت در پنجمین همایش علمی کاربردی حقوقی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی:

حق سلامت از حقوق اساسي شهروندي است/ راه اندازي سامانه جامع حقوقي

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی و امور مجلس به نقل وبدا، دكتر ابراهيم گلمكاني در پنجمین همایش علمی کاربردی حقوقی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی گفت: حق سلامت از حقوق اساسي شهروندي است و اصل ٢٩ قانون اساسي اين حق را همگاني مي داند. 
 
وي افزود: در دولت يازدهم و دوازدهم براي تحقق، اعاده و برقراري اين حق، جوش و خروشي شکل گرفت كه منجر شده در دانشگاه ها نيز اقدامات بزرگي آغاز و به انجام برسد.
 
دكتر گلمكاني با بيان اينكه براي تحقق حق سلامت، بستري لازم است و تمام افرادي كه در حوزه پشتيباني گام برمي دارند، در اثرات آن دخيل هستند، تاكيد كرد: بخش مهمي از اين پشتيباني را حوزه حقوقي ایجاد مي كند و خط مقدم دفاع از حوزه حقوقي در حيطه سلامت از طريق دفاتر حقوقي و كارشناسان حقوقي محقق مي شود.
 
معاون حقوقي و امور مجلس وزارت بهداشت با بيان اينكه برگزاري چنين همايش هايي فرصت خوبي براي همفكري، تبادل نظر و به روز كردن اطلاعات است، افزود: اين حوزه، حوزه آزمون و خطا نيست، بلکه حوزه حقوق عمومي بوده و كارشناسان حقوقي بايد از آن دفاع كنند، بنابراين ضرورت دارد اين همايش ها به صورت فصلي با محوريت موضوعاتی از این دست نيز برگزار شوند. 
 
دكتر گلمكاني گفت:  ما با مسايل مختلف و موضوعات شبهه ناك  روبرو هستيم و قاعدتا در مورد آنها نقطه نظرات مختلفي نيز وجود دارد، لذا از تداوم برگزاري اين همايش ها در قالب قطب ها استقبال مي كنيم.
 
وي تصريح كرد: آنچه در دانشگاه ها در حوزه حقوقي انجام مي شود در وزارت بهداشت نيز با همگرايي خوبي در حال انجام است و در اين راستا كارگروه تنظيم مقررات با دستور دكتر هاشمي تشكيل شده و كار خود را به نحوي انجام مي دهد كه حوزه بازرسي و نظارت عالي را كمتر درگير كند و آيين نامه ها و بخشنامه هايي نيز با دقت نظر حقوقي بيشتري صادر شود، آثار خوبي هم داشته است و آيين نامه هاي برنامه ششم و احكام دائمي نيز با دقت بیشتری تهيه شده و بعضي از آنها تصويب شده و مابقي درحال تصويب است.
 
 
دكتر گلمكاني در پایان از راه اندازي سامانه جامع حقوقي خبر داد و گفت:  سامانه جامع حقوقي به بهره برداری خواهد رسید و این سامانه گام موثری در راستاي تمركز بر اقدامات مختلف در حوزه حقوقي خواهد بود.


١٢:٥٠ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٨٢٠٤٠    /    تعداد نمایش : ٢١٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 19196 | بازدید امروز : 100 | کل بازدید : 129484 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 | زمان بازدید : 0.38