چاپ        ارسال به دوست

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت:

انتخاب اعضای حقوقدان شورای نگهبان را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی و امور مجلس، دکتر کریم همتی در پیام‌های جداگانه انتخاب سه عضو حقوقدان شورای نگهبان که توسط مجلس شورای اسلامی انتخاب شده اند را تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

انتخاب شایسته آقایان محمد دهقان، محمد حسین صادقی مقدم و هادی طحان نظیف به عنوان سه عضو حقوقدان شورای نگهبان که از نمایندگان و مدیران لایق، دلسوز و فهیم این مرز و بوم می باشند، چشم انداز روشنی از حضور پررنگ افراد شایسته در مناصب مهم تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور است تا با اتکال به خداوند متعال و تلاش مضاعف راه را برای دستیابی به اهداف عالیه توسعه و تحقق عدالت احتماعی در کشور بیش از پیش هموار نماید.

اینجانب ضمن تبریک وتهنیت به این بزرگواران از درگاه ایزد منان مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط در جهت رشد و شکوفایی ایران اسلامی را مسئلت دارم.

گفتنی است؛ شورای نگهبان شش عضو حقوقدان دارد که این اعضا با معرفی رئیس قوه قضائیه و با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌شوند. طبق اصل نود و دوم قانون اساسی، اعضای شورای نگهبان برای مدت شش سال انتخاب می‌شوند ولی در نخستین دوره پس از گذشت سه سال، نیمی از اعضای هر گروه به قید قرعه تغییر می‌کند و اعضای جدیدی به جای آنها انتخاب می‌شوند.

 

 


١٦:٣٩ - چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٣١٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج