چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز ملی تحقیقات حقوق سلامت وزارت بهداشت:

درباره مالیات پزشکان آدرس غلط دادند

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی و امور مجلس به نقل از ایسنا دکتر محسن نجفی‌خواه رئیس مرکز ملی تحقیقات حقوق سلامت وزارت بهداشت در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در وزارت بهداشت برگزار شد، درباره بحث مالیات پزشکان و لزوم اخذ کارتخوان گفت: پزشکان برای پرداخت مالیات اظهارنامه می‌دهند و اگر سازمان امور مالیاتی اظهارنامه‌ای را قبول نداشته باشد خودش رأسا برای تعیین مالیات اقدام می‌کند.

وی با اشاره به موضوع مالیات بر سیگار گفت: مالیات بر سیگار دو قسمت دارد یکی اخذ عوارض بر خرده‌فروشی و یکی اخذ عوارض بر تولید سیگار. در حال حاضر قانون بودجه به گونه‌ایست که فقط مالیات از تولیدکننده گرفته می‌شود و عوارض بر خرده‌فروشی اخذ نمی‌شود.

 رئیس مرکز ملی تحقیقات حقوق سلامت وزارت بهداشت این را هم گفت که طبق برنامه ششم عوارض بر کالاها و خدمات آسیب‌رسان باید وضع شود اما می‌بینیم که این عوارض فقط بر روی چند قلم کالا مانند چیپس، پفک و سیگار گرفته می‌شود. در حالی که مصادیق کالاها و خدمات آسیب‌رسان بسیار زیاد هستند که باید از آن‌ها عوارض گرفته شود و در این صورت در حوزه سلامت منابع پایدار ایجاد می‌شود.

 به گفته وی، در حال حاضر مالیات بر تولید سیگار 10 درصد است،‌ اما برای همین هم سقف اعتباری وجود دارد و اعلام کردند که 2000 میلیارد تومان از این محل قابل وصول است و سقف وصولی دارد.

 نجفی‌خواه همچنین به کمیته تعیین مصادیق کالاهای آسیب رسان و اخذ عوارض بر آن‌ها اشاره کرد که وزارت بهداشت هم یک پای آن است و در این باره گفت: این کمیته عملا تشکیل نمی‌شود چرا که وزارتخانه‌هایی مانند وزارت صمت نیز عضو آن هستند و دغدغه‌های خاص خودشان را دارند.


١٠:٥٤ - چهارشنبه ٦ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٤٥٣١    /    تعداد نمایش : ١٦٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج